Strādniecība

Strādniecība ir pirmās pakāpes pārbaude, cilvēkam izvēloties mūka dzīves ceļu. Šajā pakāpē kristietis ne tikai lūdzas, bet arī strādā klosterī Dieva slavai kopā ar klostera brālību un kļūst gandrīz par brālības locekli, dzīvojot tāpat kā viņi.

Pareizticīgiem svētceļniekiem, kuri domā par mūka ceļa izvēli, grib ilgu laiku padzīvot klosterī tā režīma apstākļos, pārbaudīt sevi, palūgties un pastrādāt klostera paklausības darbos, pirms tie atbrauks, ir jāparunā ar priesteri, pie kura tie parasti izsūdz grēkus, un saņemt viņa svētību. Pirms atbraukšanas ir jāsazinās ar klosteri, lai uzzinātu, kad un uz kādu laika posmu būs iespēja atbraukt, un saņemt svētību uz strādniecību (?). Ja cilvēkam ir ierobežojumi, saistīti ar veselības traucējumiem, labāk to apspriest iepriekš.

Atbraucot uz klosteri, ir jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam, naudai ceļam atpakaļ, darba apģērbam un apaviem.

Par strādnieku vīriešu klosterī var būt tikai vīrietis.

Svētceļniekiem, brīvprātīgajiem, darbiniekiem:

Pieņemšana klosterī ir iespējama tikai pēc iepriekšējās saskaņošanas.

Svētceļnieku, brīvprātīgo un darbinieku pieņemšanas laiks — 9:00-16:00.

Tālruņa numurs tiem, kas grib atbraukt uz klosteri: +371 29 504 415