Brīvprātīgais darbs

Parasti svētceļnieki atbrauc uz klosteri uz divām vai trim dienām, lai palūgties dievkalpojumā kopā ar klostera brāļiem, izsūdzēt grēkus un pieņemt dalību Kristus Miesā un Asinīs.

Ja kāds dievlūdzējs paliek klosterī uz ilgāku laiku, tad pēc svēto tēvu noteikumiem tam tiek dots paklausības darbs. Arī vienas dienas laikā var veltīt vienu vai divas stundas darbam klosterī Dieva slavai. Brīvprātīgie darbinieki tiek aicināti parasti lauksaimniecības un citiem sezonas darbiem, kā arī lielo svētku dienās, kad ir nepieciešama palīdzība dievnamu, ēdnīcu un viesnīcu sagatavošanai liela cilvēku skaita pieņemšanai.

Palīdzība klosteriem ir svēta un dvēseles glābšanai izpalīdzīga lieta.

Iesakām ņemt līdzi ērtus apavus un siltas drēbes. Kopā ar tīru apģērbu baznīcā iešanai ir nepieciešams paņemt līdzi arī darba apģērbu. Ja Jūs braucat uz klosteri pavasarī, rudenī vai lietainā vasarā, tad būtu labi, ja Jums būtu līdzi gumijas zābaki vai citi ūdens noturīgi apavi. Vasarā Jums derēs turēt pie sevis līdzekli pret odiem.

Vīriešiem un sievietēm, kas taisās palīdzēt klostera darbos, ir jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam, naudai ceļam atpakaļ, darba apģērbam un apaviem.

Tiem, kas grib sniegt brīvprātīgo palīdzību klosterim, ir nepieciešams iepriekš sazināties ar klostera priekšniecību.

Svētceļniekiem, brīvprātīgajiem un strādniekiem:

Pieņemšana klosterī ir iespējama tikai pēc iepriekšējās saskaņošanas.

Svētceļnieku, brīvprātīgo un strādnieku pieņemšanas un izmitināšanas laiks: 09:00-16:00.

Tālrunis tiem, kas grib atbraukt uz klosteri: +371 29 504 415